Gegužės 18 d. Kaišiadorių kultūros centre vyko IV-asis vaikų ir jaunimo meninės raiškos konkursas ,,Linksmosios sūpynės 2019″, kuriame dalyvavo solistai ir kolektyvai iš Kauno, Vilniaus, Utenos, Kėdainių, Alytaus, Šiaulių, Tauragės, Ukmergės, Elektrėnų, Jonavos, Kaišiadorių, Utenos, Jelgavos ir Rygos.

Labai smagu, kad renginyje dalyvavo (ir debiutavo!) mūsų organizacijos savanoriai Kristina ir Ramūnas, prižiūrėdami, kad jauniesiems solistams ir atlikėjams kas nors netasitiktų, jų pasirodymų metu. Tai tapo įmanoma, baigus 60 val. pirmosios medicininės ir psichologinės pagalbos kursus.

Be Kristinos ir Ramūno šiuos kursus baigė dar aštuoni savanoriai, kurie yra pasirengę suteikti reikiamą pirmą pagalbą Kaišiadorių miesto bendruomenės nariams, ar jų svečiams įvairių renginių metu.

Tai tapo įmanoma sudalyvavus Kaišiadorių miesto vietos veiklos grupės ir Europos struktūrinių fondų agentūros kuruojamame projekte 08.6.1-ESFA-V-911-15-0001 “Gelbstinti bendruomenė – gyva bendruomenė”, kurio tikslas – parengti profesionalų gyvenimo konsultantą-savanorį, kuris teiktų konsultavimo paslaugas Kaišiadorių miesto darbingiems asmenims, ir jų šeimos nariams, pirmos pagalbos, slaugos, smurto ir patyčių bei savižudybių ir priklausomybių srityje.

Sėkmingai baigę 60 val. kursus, įgyję teorinių ir praktinių žinių apie pirmą medicininę ir psichologinę pagalbą, jie galės konsultuoti socialinėje atskirtyje esantį jaunimą, moteris ir vaikus, patiriančius psichologinį ir fizinį smurtą, teikti tam tikras socialines paslaugas Kaišiadorių miesto bendruomenei.

Voluntarius LT savanoriai gelbsti renginių metu