Balandžio 7 diena, Kauno „Santaros“ gimnazijoje vyko Lietuvos mokyklų pirmosios medicinos pagalbos varžybos, kuriose dalyvavo šalies mokyklų, gimnazijų, profesinių mokyklų, progimnazijų 8-12 klasių mokinių komandos ir svečiai. Kiekvieną komandą sudarė trys mokiniai, kuriuos lydi komandos vadovas.

Kaip „Kas vyksta Kaune“ įvardijo viena varžybų iniciatorių, koordinatorė Ugnė Malašauskaitė, šiemet į Kauną atvažiavo 51 komanda iš 19 miestų, o tuo pat metu, pernai rungėsi 30 komandų.

Moksleiviai turėjo išspręsti penkias praktines užduotis ir parašyti teorinių žinių testą. Užduotys buvo atliekamos naudojantis pirmosios medicinos pagalbos vaistinėlėje esančiomis priemonėmis, dalyviai taip pat turėjo taikyti pirminį (ABCDE) nukentėjusiojo ištyrimą (ištyrimas) bei pademonstruoti turimus pirmosios medicinos pagalbos įgūdžius.

Ir, ką jūs galvojate! Mūsų savanorės, Ugnė, Dominyka ir Eva dalyvaudamos pirmą kartą respublikinio lygio konkurse užėmė 17 vietą iš 51 komandų. Fantastinis rezultatas ir neįkainojama patirtis! Nuoširdžiai sveikinu merginas. Jūs tikros šaunuolės!

Voluntarius LT savanorės dalyvauja Lietuvos mokyklų pirmosios medicinos pagalbos varžybose