projekto logo

VšĮ Voluntarius LT steigėjai Žinių radijuje

Lietuvoje savanoriškos veiklos tradicijos dar tik formuojasi. Lietuvai teko išgyventi laikotarpį, kai savanoriška veikla buvo priverstinė, todėl dar ir šiandien pastebimas neigiamas požiūris į savanorystę. Tačiau situaciją keičia jauni, iniciatyvūs, žingeidūs ir norintys tobulėti žmonės. Tarp jaunų žmonių savanoriška veikla vertima palankiau taip pat jie yra linkę dažniau tapti savanoriais. Todėl galima teigti, kad Lietuva eina pilietiškos ir kultūriškai subrendusios visuomenės link.


VšĮ Voluntarius LT – organizacija, kuri orientuojasi į profesionalę savanorystę. Profesionali savanorystė nėra populiari, kadangi savanoris turi turėti tam tikrų įgūdžių ir gebėjimų vykdyti konkrečią veiklą. VšĮ Voluntarius LT siekia ugdyti savanorius paramedikus, kurie suteiktų pirmąją pagalbą prieš atvykstant greitajai medicinos pagalbai. Dėl šios priežasties labai svarbu atrinkti tinkamus savanorius, kurie sugebėtų kritinėse situacijose padėti kitiems žmonėms, todėl VšĮ Voluntarius LT pirmiausiai orientuojasi į medicinos studentus, kurie norėtų tapti savanoriais.
Šiuo metu VšĮ Voluntarius LT bendradarbiauja su Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties skyriumi ir Lietuvos paramedikų asociacija. Savanoriai paramedikai netrukus suteiks pirmąją pagalbą kartu su greitąją medicinos pagalba. VšĮ Voluntarius LT organizacijoje sutiko savanoriauti daugiau nei šimtas narių iš Lietuvos paramedikų asociacijos. Tai rodo, kad VšĮ Voluntarius LT sparčiai juda link tikslo kuriant savanoriškos pagalbos tinklą visoje Lietuvoje.
Tačiau, kaip teigia VšĮ Voluntarius LT steigėjai, neketinama apsistoti vien pirmosios medicinos pagalbos teikimu. Taip pat siekiama bendradarbiauti ir su policijos, priešgaisrinės apsaugos, civilinės apsaugos ir kitomis tarnybomis. Taip Lietuvoje siekiama sukurti platesnį profesionalios savanoriškos veiklos tinklą ir skatinti pilietiškos visuomenės vystymąsi.

Grįžti "Mes spaudoje"