projekto logo

Voluntarius LT sveikina Lietuvos paramedikų asociaciją iškovojus pirmą vietą Lenkijos greitosios medicinos pagalbos žiemos žaidynėse!

 

Voluntarius LT sveikina Lietuvos paramedikų asociacijos, Kauno miesto GMPS komandą iškovojus pirmą vietą Lenkijos greitosios medicinos pagalbos žiemos žaidynėse. Komandą sudarė – Rytis Malašauskas, Tautvydas Bielevičius, Irena Malašauskienė ir Aistė Pranskaitytė-Bielevičienė. Lietuvos paramedikų asociacijos komanda įrodė, kad gali būti geriausi tarptautiniu mastu. Džiaugiamės turėdami galimybę dirbti kartu su tokiais puikiais specialistais.

Kiekvienais metais Lenkijoje yra organizuojamos greitosios medicinos pagalbos žiemos žaidynės. Tradiciškai ir šiais metais sausio mėnesio 27–30 dienomis vyko šios žaidynės, tačiau šiais metais tai ypatingos - dešimtosios jubiliejinės žiemos žaidynės, kurios buvo surengtos Bielsko Biala mieste. Šios žaidynės ypatingos ne tik dėl to, kad jubiliejinės, o ypatingos dar ir todėl, kad Lietuvos paramedikų asociacijos – Kauno miesto GMPS komanda, kurią sudarė Rytis Malašauskas, Tautvydas Bielevičius, Irena Malašauskienė ir Aistė Pranskaitytė-Bielevičienė, tarptautinėje varžybų įskaitoje, aplenkusi Lenkijos, Ukrainos, Latvijos, Vokietijos, Lietuvos komandas iškovojo pirmąją vietą.
Dabar praėjus savaitei po žaidynių, nurimus aistroms, suvokus, kad pasiekta reikšminga pergalė, galima prisiminti, kokios tai buvo nepaprastai įdomios ir sunkios varžybos.
Paprastai dalyvavimas greitosios medicinos pagalbos žaidynėse vertinamas dėl to, kad turi daug naudos medikų darbui. Joms ruošiantis pasikartojamos bei papildomos žinios, analizuojamos galimos situacijos. Į užduotis reikia važiuoti nemažą atstumą, aplinka, užduotys parenkamos kuo tikroviškesnės. Po užduočių išklausomos, analizuojamos teisėjų pastabos. Bendraujant su kolegomis pasidalijama patirtimi, o visa tai tik į naudą realiame darbe. Tačiau šiais metais tai buvo ne tik žinių patikrinimas, bet ir sužinojimas įvairių Lenkijos istorijos faktų, kadangi visos žaidynių užduotys buvo parengtos pagal tikras Lenkijoje įvykusias tragedijas ir netgi tose pačiose tragedijų vietose, atkuriant autentiškas nelaimių aplinkybes, o tai buvo be galo įdomu, nes po užduoties buvo galima nuvykti ir apžiūrėti nelaimės ekspoziciją, o apžiūrėjus suprasti, kad viskas labai autentiškai atkurta.
Pirmoji užduotis kaip įprasta, žiemos žaidynėse, prasidėjo naktį. Teko vykti į autobuso ir automobilio avariją. Ši užduotis buvo parengta remiantis tikra tragedija, kai 3 absolventės važiavo lengvuoju automobiliu, atsitrenkė į autobusą ir iškarto žuvo. Mūsų komandai pavyko greitai ir gerai surūšiuoti nukentėjusiuosius ir suteikti jiems pagalbą.
Po šios užduoties, be jokio atsikvėpimo, skubėjome į kitą užduotį, kur laukė paciento, gulinčio ant neštuvų, užnešimas į šeštąjį automobilių stovėjimo aikštelės aukštą, o nunešus žemyn, kuo greičiau surinkti laringoskopą. Čia mūsų komandai fortūna taip pat šypsojosi, pasirinkę tinkamą užduoties atlikimo techniką, visą užduotį atlikome greičiau nei per 5 minutes.
Trečioji užduotis vyko GEMMINI prekybos centre, iš pirmo žvilgsnio atrodžiusi gana paprasta užduotis, kai reikia suteikti pagalbą moteriai su vaiku, vėliau tapo komplikuota ir įtempta, kadangi į prekybos centrą įsiveržė teroristai, kurie suguldė mus ant žemės, neleido judėti ir keltis, tik išsivedė komandos narį, kad suteiktų pagalbą jų peršautam draugui. Tačiau netrukus atvykę policijos pareigūnai, teroristus sulaikė ir mes toliau galėjome dirbti savo darbą. Ši užduotis buvo skirta visų žmonių, tiek civilių, tiek įvairių tarnybų, saugumui užtikrinti, atsižvelgiant į šių dienų pasaulio įvykius, teroristų išpuolius, kai nukenčia ir yra sužalojami nekalti žmonės.
Į ketvirtąją užduotį važiavome nemažą atstumą, nerimaudami ir nežinodami ko tikėtis, nes žinojome tik užduoties pavadinimą „METAN“, kuris nieko gero nežadėjo. Atvykę į „Silezijos“ anglių kasyklą pamatėme, kad tai masinė nelaimė, daug sužeistųjų ir laukia rūšiavimas. Užduotis parengta pagal 1974 m. įvykusią vieną tragiškiausių nelaimių kasyklų istorijoje, kuomet dėl metano dujų ir anglies dulkių įvyko sprogimas, nusinešdamas 34 kalnakasių gyvybes, ir tik nedaugelis buvo išgelbėti. Labai sėkminga mūsų komandai buvo užduotis automobilių ralio trasoje, kurioje avariją patyrė lenktynių ekipažo pilotai. Vienu metu mūsų komanda sugebėjo ištraukti iš automobilio abu pilotus ir suteikti jiems reikiamą pagalbą, nors užduočiai buvo skirtos tik 8 minutės.
Pati sunkiausia ir labiausiai dvasinio tvirtumo reikalaujanti buvo paskutinė užduotis, paruošta pagal vieną didžiausių pokario avarijų – 1978 metais lapkričio mėn. 15 d. įvykusią autobusų katastrofą, kuomet ankstyvą rytą auštant Wilcy Jar tarpeklyje nuo tilto per Zywiecki ežerą iš 18 m aukščio į vandenį, nukrito du autobusai. Šią nelaimę iki šiol gaubia paslapties šydas, nes iki šiol nėra aiškios tragedijos priežastys, yra įvairių versijų, kad buvo slidu, kad autobusų vairuotojai lenktyniavo, nepasirinkdami saugaus greičio ir neįvertindami nepalankių oro sąlygų, dėl ko ir nuslydo į ledinį ežero vandenį. Abiejų autobusų keleiviai buvo kalnakasiai, kurie vyko į anglies kasyklas. Iš viso žuvo 30 žmonių – 27 kalnakasiai, 2 autobusų vairuotojai ir 1 moteris (27 metų našlė, kuri vyko į kasyklą pas savo žuvusį vyrą), o 9 buvo išgelbėti. Neįtikėtinai autentiškai paruoštos užduoties aplinkybės leido trumpam nusikelti į katastrofą ir net pajausti koks tuomet buvo pragaras. Geras komandos narių darbas, tarpusavio supratimas, kelių metų pasiruošimas ir didžiulės pastangos nenuėjo veltui, Lietuvos paramedikų asociacijos – Kauno miesto GMPS komanda sulaukė įvertinimo ir tapo tarptautinės įskaitos nugalėtojais. Todėl labai dėkojame visiems, kas prisidėjo komandai ruošiantis varžyboms, savo šeimos nariams, kolegoms ir visiems, kas mus palaikė.
Didelį ir nuoširdų ačiū tariame savo rėmėjams, kurių dėka galėjome vykti į šias jubiliejines X-ąsias žiemos greitosios medicinos pagalbos žaidynes, tai: Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriui N. Mikelioniui, E.Tamašauskui, o labiausiai dėkojame pagrindiniam savo rėmėjui Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorei dr. L.Anužienei, nes gerbiami mūsų rėmėjai prisidėjo, ne tik prie to, kad komanda galėjo išvykti ir dalyvauti tarptautinėse greitosios medicinos pagalbos žiemos žaidynėse, bet taip pat padėjo tobulėti ir įgyti žinių, kurios labai svarbios kiekvienam iš mūsų, nes sveikata ir kokybiška pagalba ją išsaugant yra mūsų visų tikslas.