Renginys ,,Saugi vasara''

Rugpjūčio 4 d.  visi vilniečiai ir miesto svečiai buvo pakviesti į sostinės Vingio parką, kuriame vyko akcija visai šeimai „,,Saugi vasara“. Šio renginio metu buvo kalbama kiek ir kokias traumas patiria vaikai, surengta didžiausia vaikų piešinių paroda po atviru dangumi. Šioje akcijoje taip pat dalyvavo nacionalinės savanoriškos tarnybos Voluntarius LT komanda bei paramedikai, kurie pademonstravo renginio svečiams kaip padėti susižeidusiam žmogui.
Daugiau informacijos apie vykusį renginį skaitykitehttp://sveikata.lrytas.lt/gyvenu-sveikai/vel-priekyje-del-traumu-vaiku-mirsta-bene-daugiausia.htm


image4

2014.12.30 - Straipsnis "Gerumo anatomija" naujienų portale IQ


Straipsnyje „Gerumo anatomija“ rašoma apie savanoriškos veiklos padėtį Lietuvoje. Kaip nurodoma, Lietuvoje savanoriška veikla dar nėra labai populiari. Viena problema mažinanti savanorystės populiarumą, tai įsisenėjusios privalomos savanorystės patirtys sovietmečiu. Todėl vyresnieji dažnai neigiamai atsiliepia apie savanorystę ir ragina jaunąją kartą negaišti laiko užsiimant neapmokama veikla. Taip pat pabrėžiamos pačių nevyriausybinių organizacijų problemos, kaip: per maža ar netinkama komunikacija su gyventojais, vadovavimo įgūdžių trūkumas NVO vadovams. Nors įžvelgiama ir geroji pusė, gyventojai noriai aukoja pinigus, įvairius daiktus, tačiau savo laiko nevyriausybinių organizacijų veiklai vis dar skiria ne daug. Visą straipsnį skaitykite www.iq.lt tinklapyje.

2014.12.09 - Straipsnis naujienų portale Delfi.lt


Straipsnis - "Kauniečiai pagal žydų pavyzdį kuria savanorišką organizaciją" Delfi.lt naujienų portale. "Kauniečiai ėmėsi kurti savanorių tinklą - „Voluntarius Lt“ - kuris padėtų dirbti specialiosioms tarnyboms – policijai, medikams, ugniagesiams. Organizacija kuriama pagal Izraelyje veikiančios „United Hatzalah“ modelį. Planuojama, kad jau kitąmet lietuviška „versija“ pradės realius darbus." Visą straipsnį skaitykite Delfi.lt

2014.12.08 - Reportažas LRT laidoje "Laba diena, Lietuva"


Reportažas LRT laidoje "Laba diena, Lietuva" apie VšĮ Voluntarius LT organizaciją, artimiausius veiklos planus, reportaže aptariamas savanorio paramediko darbas ir jo būtinybė pirmos pagalbos teikimo srityje. Reportažas prasideda nuo 26:14 min. Visą vaizdo įrašą galite peržiūrėti http://www.lrt.lt tinklapyje.

2014.07.26 - “Kare Izraeliui praverčia ir civilių parama“ straipsnis dienraštyje "Lietuvos rytas"

l.rytas AP nuotr

Straipsnio „Kare Izraeliui praverčia ir civilių parama“ autorius P. Gritėnas rašo apie savanorystę Izraelyje. Kaip teigia autorius savanorystė Izraelyje savaime suprantamas dalykas, žmonės labai dažnai renkasi savanorišką veiklą ir organizacijos „Hatzalah“ savanoriai paramedikai, nuolat matomi gatvėse, nieko nestebina. Kai tokia situacija šalyje, vykstant karui, labai svarbus žmonių susivienijimas siekiant visų gerovės.
Noras padėti kitiems ir patriotizmo skatinimas prasideda šeimose. Izraelio mokyklose vaikai dažnai įtraukiami į visuomeninę veiklą, skatinami savanoriauti. Pasak N. Degutienės Izraelyje savanoriauja net žmonės neturintys daug laisvo laiko, dažniausiai savo savaitgalius paskiria visuomeninei savanoriškai veiklai.Lietuvoje savanoriškos veiklos skatinimas taip pat labai svarbus dėl patriotiškumo skatinimo visuomenėje. Dėl to VšĮ „Voluntarius LT“ bendradarbiaudamas su „Hatzalah“ siekia ne tik vykdyti gyvybės gelbėjimo misiją, bet ir skatinti pilietiškumą visuomenėje bei plėsti savanoriškos veiklos mastus.

Straipsnį galite rasti čia.

2014.07.15 - VšĮ Voluntarius LT steigėjai Žinių radijuje

Lietuvoje savanoriškos veiklos tradicijos dar tik formuojasi. Lietuvai teko išgyventi laikotarpį, kai savanoriška veikla buvo priverstinė, todėl dar ir šiandien pastebimas neigiamas požiūris į savanorystę. Tačiau situaciją keičia jauni, iniciatyvūs, žingeidūs ir norintys tobulėti žmonės. Tarp jaunų žmonių savanoriška veikla vertima palankiau taip pat jie yra linkę dažniau tapti savanoriais. Todėl galima teigti, kad Lietuva eina pilietiškos ir kultūriškai subrendusios visuomenės link.

Skaityti daugiau